piątek, 26 lipca 2013

Remont
Ciężko się zebrać, żeby coś napisać, bo głowy pochłonięte mamy całkowicie  przygotowaniami. Żartowałem ostatnio, że otwarcie restauracji to droga przez mękę, ale coś w tym jest. Problem goni problem, a każdy nowy oznacza nic innego jak tylko kolejne wydatki. Pomijając kwestię zasobów finansowych, nie jest sztuką wydać na restaurację góry pieniędzy, abstrahując od rachunku ekonomicznego. Chodzi o to żeby zrobić to za głową wydając tyle ile trzeba i ani złotówki więcej. Stąd to ciągłe kombinowanie i ból głowy.
Ale na szczęście są też pozytywy, czyli planowanie menu, wybór dostawców czy oglądanie wyłaniającego się powoli z  placu budowy ostatecznego kształtu miejsca. Poza tym przyjechały długo oczekiwane płytki z marokańskiej manufaktury, blaty do stołów, i parę butelek wina do degustacji więc jest też i trochę przyjemności. Wypadałoby jeszcze uchylić rąbka tajemnicy o charakterze lokalu. Dla tych co na blogu bywają nie będzie chyba wielkim zdziwieniem jak napiszę, że w lokalu swoją obecność silnie zaznaczy kuchnia włoska, bo jego główną treścią będą wytwarzane na miejscu świeże makarony. Nie będzie to jednak typowa włoska restauracja czy trattoria, bo poza wspomnianymi makaronami czy odrobiną klasyki pojawią się też dania pochodzące z innych europejskich kuchni, w tym takie których przepisy są już obecne na blogu.
Aaaa… jeszcze lokalizacja. Że Warszawa to chyba jasne, ale reszta już tak oczywista nie jest. Lokal znajdował się będzie na Kabatach, a jego otwarcie planujemy jeszcze przed końcem wakacji. Cdn…. 11 komentarzy:

 1. Jeżeli to będzie w Warszawie,czekam na otwarcie!

  OdpowiedzUsuń
 2. I ja czekam. Zwłaszcza na Twoje ryby i mięsa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ha ha ha. A nie mówiłam, że tu pachnie kanjpą :D :D

  Pozdrawiamy serdecznie

  Tapenda

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę powodzenia, a że w Warszawie to raczej mi nie po drodze, a szkoda;-) Chętnie skosztowałabym Twoich ryb:-) Czekam na kolejne wpisy:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. MMP (http://www.mmp.net.pl)? Sklep dla fachowców i nie tylko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń